דברים שחשוב לדעת על ידועים בציבור של ניצולי שואה

ידועים בציבור של ניצולי שואה

לא נשארו ביננו כבר הרבה ניצולי שואה. ניצולי שואה רבים כבר נפטרו לצערנו,  בחלק מהמקרים הם השאירו מאחוריהם אלמנים ואלמנות אבל היו הרבה ניצולי שואה שהיו להם ידועים בציבור כלומר בני זוג שלא היו נשואים להם אבל חלקו איתם משק בית משותף. גם ידועים בציבור לאחר שניצול השואה נפטר זכאים לקצבה חודשית כל עוד הם לא נישאים מחדש.

זכויות ידועים בציבור

 מבירור בנושא עם עו"ד סיבר ווייצקר כאשר ידועים בציבור מקבלים קצבה מהביטוח הלאומי בארץ הם עשויים להיות זכאים לקצבה חודשית. קצבה חודשית מהביטוח הלאומי הגרמני כמו אלמנים ואלמנות רגילים של ניצולי שואה שנפטרו. גם יורשים של ניצולי שואה עשויים להיות זכאים לתגמולים חודשיים שהניצולים היו זכאים להם אם הניצולים לא הספיקו לקבל אותם בארץ. ניצולי שואה המקבלים גמלה לא גבוהה אבל יכולה לסייע מעט לאחר שניצולי נפטרו בני הזוג או הידועים בציבור עשויים לקצבה חודשית כמו הגמלה שמקבל הניצול ולא פחות מ 2000 שקל. הזכאות הזאת מגיעה להם במשך 36 חודשים. לאחר 36 חודשים מי שלא התחתן מחדש ימשיך כל חייו לקבל גמלה בתנאי שלא יתחתן מחדש.

מענקים לשארים של ניצולי שואה

יש גם מענקים שמקבלים שארים של ניצולים שנועדו להשתתפות בהקמת מצבה. הרבה ידועים בציבור של ניצולים שנפטרו לא יודעים שמגיע להם זכויות לאלמנים של ניצולי שואה . העובדה שבן זוג מקבל קצבה לכל החיים ולא רק שלוש שנים אחרי פטירת בן הזוג או בת הזוג זה חוק חדש יחסית. גם ידועים בציבור נחשבים לצורך החוק לבני זוג בעניין הזכאות לקבלת קצבה. הם יהיו זכאים לקצבה של 2000 שקל לפחות במשך כל ימי חייהם זה חוק שחל על בני זוג של ניצולי שואה שנפטרו מתאריך 1 ביוני 2011.

בעיות ביחסים טיפים לאתרי הכרויות טיפים מעשיים כללי מסיבות וחיי לילה נישואים סיפורי סקס סקירה סקס סרטונים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מתחילים הליך גירושין
המאמר באדיבות Fmladv לא מעט זוגות נשואים, מחליטים להתגרש בשלב כזה או אחר בשל סיבות שונות. תהליך גירושין...
קרא עוד »
מאי 24, 2019
איך בוחרים חזיות הנקה ללא ברזלים – מה חשוב לדעת?
חזיות הנקה ללא חוטים או ברזלים מיועדות לנוחות וגמישות, במיוחד בזמן הנקה. חזיות אלו כוללות בדרך כלל בד...
קרא עוד »
פבר 27, 2024
אביזרי מין לדתיים – מה כדאי לקנות?
בכל הנוגע לשיפור היחסים בין בעל ואישה כמו גם שמירה על אינטימיות ואפילו שלום בית, יחסי מין הם דבר חשוב...
קרא עוד »
ינו 05, 2019