חשק מיני, אין אונות

אין אונות

מקדמת דנא היה נהוג לייחס בעיות של חוסר חשק מיני לנשים בלבד, ופעילות מינית וחשק פורה היה תחום עולמם של הגברים. קביעה זו, שנפוצה בכל התרבויות המערביות לא עשתה חסד עם העולם הגברי, ואף יצרה מחויבות לסקס מצד הגבר

היום, בעידן בו הפתיחות המגדרית והפתיחות ליחסי מין הולכת וגדלה, אנו מגלים כי יותר ויותר גברים סובלים מחוסר חשק מיני ובעיות של אין אונות. מחקרים סטטיסטים אף מצביעים על כחצי מהגברים שמגיעים לטיפול וייעוץ מיני חווים בעיות של אין אונות וחוסר חשק מיני.

אין אונות

בין שמונים לתשעים אחוזים מהגברים שסובלים מאין אונות, חווים זאת בשל בעיה פיסיולוגית. בעיות עלולות לנבוע עקב מחלה כרונית, תופעות לוואי של תרופה מסוימת, או ירידה בייצור הטסטוסטרון עקב עליית הגיל.

בעיות מכניות שונות גם הן עלולות לפגוע בתפקודו של הפין ולהוביל בסופו של דבר לאין אונות. בעיות כמו פגיעה בכלי הדם המשבשים את זרימת הדם אל הפין, פגיעה בשריר או ברקמת החיבור. כשבעים אחוז מהגברים הסובלים מאין אונות יחוו זאת כתופעת לוואי של מחלות כגון סכרת, לחץ דם, אלכוהוליזם, ועוד. בנוסף ישנם עשרת עד עשרים האחוזים הנוספים החווים אימפוטנציה כתוצאה של פגיעה בערמונית, או באיבר המין עצמו.

בין עשרה לעשרים אחוזים מהגברים הסובלים מבעיות אין אונות, חווים זאת בשל חסמים פסיכולוגיים ונפשיים כגון: חרדה, דיכאון, חרדת ביצוע, ביישנות, לחץ, אשמה, ועוד.

חוסר חשק מיני

חוסר חשק מיני יכול גם הוא לנבוע ממספר רב של סיבות, ויש לבחון את הסיבה המתאימה לחוסר החשק עבור כל גבר בנפרד.

חוסר חשק מיני הינו תופעה נפוצה אצל זוגות החיים יחד כבר שנים רבות, וחווים מצב של שגרה ושחיקה כתוצאה ממערכת היחסים. הגבר במצב כזה, חש כי המשיכה לבת זוגתו קטנה, וסבור כי הוא סובל מבעיה בחשק המיני.

הסבר נוסף לירידה בחשק המיני קשור לבעיות הורמונליות הפוקדות את מרבית הגברים מעל גיל 45. כפי שהוסבר, ככל שהגבר מתבגר ומזדקן, כך הולכות ופוחתות רמות הטסטוסטרון המיוצרות באשכים. מצב זה הוא טבעי וקל לטיפול באמצעות תרופות הורמונליות שונות.

כמו בבעיות של אין אונות, גם בעיות בחשק מיני עלולות להיגרם כתוצאה ממשברים נפשיים. כשהגבר מרגיש כי אינו עומד עוד בנטל הפיננסי ובנוסף בתפקידיו השונים בבית (להיות אב, להיות בעל, ולהיות מאהב גם יחד), הוא עלול לסבול בירידה במצב הרוח שעלולה להתבטא בירידה בחשק המיני.

שיפור חיי המין

בכדי לטפל בבעיות השונות, ולשפר את חיי המין, מומלץ ראשית להיוועץ ברופא, ולאבחן האם הכשל הוא גופני או נפשי. בהתאם לכך, ימליץ לכם רופא המשפחה על הטיפול המתאים ביותר עבורכם.

בעיות ביחסים טיפים לאתרי הכרויות טיפים מעשיים כללי מסיבות וחיי לילה נישואים סיפורי סקס סקירה סקס סרטונים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פעילות ODT גם למבוגרים
אנשים רבים בכל רחבי הארץ בוחרים לעשות שימוש באפשרות של מגוון פעילויות ODT מקוריות ומעניינות. פעילויות...
קרא עוד »
אוג 16, 2020
מדריך מקיף לטיפולים אסתטיים לגברים
בתחום הטיפוח האישי ושיפור המראה, טיפולים אסתטיים לגברים עלו בפופולריות, מה שמסמן על שינוי בנורמות...
קרא עוד »
אפר 28, 2024
חומרי סיכה – ממה הם עשויים?
כאשר אנחנו מקיימים יחסי מין הגוף שלנו מפריש באופן טבעי חומר סיכוך. החומרים האלה מאפשרים לגברים ונשים...
קרא עוד »
נוב 10, 2022