חילופי זוגות – לא בהכרח מה שחשבתם

חילופי זוגות

עבור זוגות רבים חילופי זוגות זה נשמע כמו משהו אסור, בעיקר בגלל הנורמות והערכים המקובלים כיום ועליהם גדלנו, מה שרק הופך חילופי זוגות לדבר מושך  יותר.

אך עם זאת עבור רבים מאתנו, חילופי זוגות, או סווינגרס, אם תרצו להיות יותר גלובליים נשמע כמו סוג של סטייה, אך חשוב לזכור שנורמות וערכים עשויים להיות שונות בתרבויות שונות, ואף השתנו וכנראה שעוד ישתנו בציר הזמן בדיוק כמושצורת החיים שאנו מכירים וחונכנו אליה לא תמיד הייתה הנורמה בתרבות שלנו, ולראייה לאורך ההיסטוריה ביהדות היו צורות שונות למוסד הנישואים ובוודאי חלקכם יופתעו לשמוע שעד לפני אלף שנה צורת הנישואים המקובלת ביהדות על פי חוק הייתה הפוליגניה, בה הגבר רשאי לשאת מספר רב של נשים.

הנאה במיטהלמעשה, ישנן קהילות יהודיות, כמו במרוקו ותימן בהן עד היום זוהי צורת נישואין מקובלת, כמובן שישנם תרבויות בהן קיימות גם צורות שונות, כמו פוליאנדריה, בה לאישה מותר לשאת מספר רב של גברים וקיימות עוד צורות רבות. כיום, כאשר העולם יותר פתוח וגלובלי ממש ניתן לראות "אונליין" כיצד נורמות וערכים משתנים לנו מול העיניים, כך למשל אפשר לראות מגמה חדה בשינוי היחס והחקיקה בנושא נישואים חד-מיניים,  כאשר עד שנות התשעים(ממש לא מזמן) זה היה נחשב אמיץ בכלל לדבר על הנושא.

כיום, במדינת ישראל מוסד הנישואים מתייחס רק לנישואים בין גבר לאישה, כאשר לכל אחד מותר להיות רק בן הזוג שלו, אך מוסד הנישואים בישראל כבר מזמן לא מייצג את הנורמה, ואף מעלה שאלות רבות, כגון:אם זוגיות טובה היא זוגיות המקיימת את החוקים והנורמות הללו, אז מדוע כל כך הרבה זוגות מתגרשים? מדוע כל כך הרבה בני זוג בוגדים? אולי קיימת חלופה טובה יותר?

בעקבות כל השאלות הללו, יותר ויותר זוגות נפתחים בפני אפשרויות שונות לקיום מערכת יחסים פתוחות וליברליות יותר וכך התפתחה לה בעשור האחרון קהילת סווינגרס שהולכת וגדלה בישראל, כמו גם במדינות שונות באירופה.

מדובר בזוגות אשר מכירים ביצר האנושי ובמקום לחשוד ולקנא בבן הזוג, כמו זוגות רבים המנהלים מערכת יחסים "נורמאלית" הם מנצלים את היצר והצורך הזה בכדי לחוות חוויות משותפות ולהוסיף ריגוש למערכת היחסים באמצעות אירועי חילופי זוגות, אירועים חברתיים בעלי אופי מיני בהם מכירים זוגות חדשים בעלי מכנה משותף "ומתגלגלים" בהתאם לזרימה.

בעיות ביחסים טיפים לאתרי הכרויות טיפים מעשיים כללי מסיבות וחיי לילה נישואים סיפורי סקס סקירה סקס סרטונים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קייטרינג לחתונות – לפעמים ממש עדיף לקחת קייטרינג חיצוני
מכירים את המבט הזועף של הדודה שהוזמנה לחתונה שלכם, ואינה מרוצה מהסטייק או מהפרגית שהוגשה לה? את המבט...
קרא עוד »
אוג 15, 2019
הליך פונדקאות – איך מתחילים?
איך מתנהל הליך פונדקאות? מה צריך לדעת על התהליך ולמי זה מתאים? מידע מקצועי ופרטים נוספים בהמשך...
קרא עוד »
פבר 04, 2021
איך לעורר את החשק המיני בזוגיות
זוגיות היא דבר נפלא! יש מישהו שניתן לסמוך ולהישען עליו, אפשר לבלות יחד את ימי השגרה עם אדם אהוב, לבנות...
קרא עוד »
דצמ 24, 2018